Mieszkanie z ogrodem – marzenie nie tylko Polaków

Mieszkanie z ogrodem – marzenie nie tylko Polaków

Rozwój cywilizacyjny nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Im bardziej nasze miasta są skażone smogiem i innymi zanieczyszczeniami, tym chętniej ich mieszkańcy szukają wytchnienia w otaczającej zieleni. Także w Polsce coraz częściej deweloperzy doceniają bliskość ogrodów działkowych i zachęcają do zakupu mieszkań oferując małe, przydomowe działki mieszkańcom parteru, zaś pozostałych kuszą możliwością odpoczynku w pobliskich ROD
Jak wynika z badań niemieckiego Instytutu Fraunhofera, w wilgotnych i zagrzybionych domach mieszka około 84 mln Europejczyków. Niekorzystne otoczenie, w którym mieszkami aż o 40 proc. zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego takie jak: astma, alergie i inne choroby płuc, które jak dobrze wiemy są plagą XXI wieku. Ludzie intuicyjnie więc szukają miejsca, które zrównoważy potrzeby domu i bliskości przyrody. Gdy jesteśmy zadowoleni z naszego domu, przekłada się to na lepszą samoocenę naszego zdrowia oraz na wzrost energii życiowej. Dlatego coraz częściej młodzi ludzie szukając swojego miejsca do życia patrzą nie tylko na atrakcyjne położenie inwestycji, ale także na otaczającą ją zieleń, która pozwoli nawet w środku miasta dać odpoczynek od uciążliwego hałasu ruchu miejskiego z pobliskich ulic. Jako pierwsi potrzebę tę zauważyli deweloperzy w skwapliwie ją wykorzystali. Coraz więcej deweloperów sprzedając swoje mieszkania oferuje mieszkańcom parteru niewielkie ogródki. Choć wielkością przypominają one raczej wybieg dla królika, niż prawdziwą działkę, to chętnych na mikro-ogródki nie brakuje. Pozostali skwapliwie szukają na mapach obecności ogrodów działkowych, które stają się jednym z atutów inwestycji.
Jeden z warszawskich deweloperów reklamuje swój apartamentowiec na Mokotowie chwaląc się, iż o czyste powietrze dla mieszkańców tej inwestycji dbają okoliczne, mokotowskie i czerniakowskie ogrody działkowe. Warto dodać, że takich przykładów jest coraz więcej.
Pozostałe informacje na stronie PZD.pl


logowanie do poczty
booked.net